Plynový kotol

plynový kotol Vitogas 200-FPlynové kotly sú v súčasnej dobe veľmi populárne. Sú vysoko účinné (využitie tepla vyrobeného z paliva) cca 90 % a zároveň poskytujú vysoký komfort pre majiteľa, ktorý nemá čas prikladať tuhé palivo, ani priestor na jeho skladovanie.

 Plynové kotly prešli bohatým vývojom a keďže s ich obsluhou je minimálna námaha, výrobcovia sa sústredili na ich výkon, účinnosť a v neposlednom rade ich reguláciu, inteligentné ovládanie a šetrnosť k životnému prostrediu. Vyrobiť čo najviac tepla za čo najmenej paliva vo vhodnom čase s nízkymi emisiami je ich hlavnou výhodou. Darmo budeme zohrievať vodu v noci keď spíme, stačí ak bude zohriata ráno pred sprchovaním v čase podľa vlastných potrieb, reguláciou si vieme nastaviť dobu vykurovania, zapnutie, vypnutie a to všetko sa dá ovládať cez mobil s internetom v pohodlí. Viac o regulácii si prečítajte v našom článku „Ako nám slúži izbový regulátor a jeho inovácie“.

Vývoj došiel ku kondenzačným kotlom, ktoré sú považované za prevrat v oblasti vykurovania, keďže ich účinnosť je okolo 103 %. Cez kondenzáciu vykurovacieho plynu sa získava dodatočné teplo, ktoré sa pri klasických kotloch stráca. Pri kondenzačných kotloch sa využíva aj teplo spalín. Tie najmodernejšie sú vyrobené na ich kombináciu so solárnou technikou.Kondenzačný plynový kotol

Hlavné výhody plynových kondenzačných kotlov sú:

  • Vysoká spoľahlivosť
  • Dlhá životnosť
  • Komfortná výroba tepla a prípravy teplej vody
  • Úspora nákladov nízkou spotrebou energie vďaka účinnosti
  • Najmodernejšie modely sú pripravené na kombináciu so solárnou technikou

Ak ste rodina, ktorá chce mať vysoký komfort a lacnú prevádzku vykurovania Vášho domu, určite si vyberte plynový kondenzačný kotol s reguláciou. Ten by ste mohli v budúcnosti doplniť o solárnu techniku. Solárna technika využíva energiu zo slnka, ktorá Vám zníži prevádzkové náklady o značný podiel.kolektory solárna technika

Tieto užitočné informácie Vám radi poskytneme a pomôžeme Vám pri výbere vhodného kotla pre Váš dom, stačí ak nám napíšete cez kontaktný formulár na začiatku tejto stránky, alebo nám zavolajte na telefónne číslo 051 / 7480 311.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone